You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
sport

RONALDO PRESKOČIO SVOG ČUVARA!

Juventus je u okviru 17. kola italijanske Serije A, savladao Sampdoriju na gostovanju i tako otišao na 3 boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Intera.

Meč na stadionu Luiđi Feraris ostaće upamćen po nekoliko stvari.

Paolo Dibala je doneo svom timu prednost od 0:1 u 19. minutu meča, vrhunskim volej udarcem levom nogom, na dijagonalnu asistenciju Aleksa Sandra.

Sampdorija je izjednačila u 35. minutu golom Đanluke Kaprarija, koji je nakon pometnje u šesnaestercu Juventusa natrčao na loptu i uputio precizan šut sa nekih petnaestak metara. Isti igrač je isključen pred sam kraj meča zbog drugog žutog kartona.

Kratkotrajnu radost Ranijerijeve ekipe u Đenovi, prekinuo je Kristijano Ronaldo desetak minuta kasnije. Svojim desetim golom u sezoni, Portugalac je pokazao da iako ima 34 godine, jedan je od atletski najspreminih fudbalera današnjice. Na centaršut i još jednu asistenciju Aleksa Sandra, Kristijalno Ronaldo je bukvalno "poleteo". Skočio je 71 centimetar, dostigao visinsku tačku od 2.56 metara i postigao neverovatan gol glavom za, ispostaviće se, konačnih 1:2.

Ovo je bio Ronaldov šesti gol na prethodnih pet mečeva.

Meč će ostati upamćen i po Bufonovom 647. nastupu u Seriji A, čime se izjednačio po broju nastupa sa legendarnim Paolom Maldinijem.