You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
sport

VUČICA UGRIZLA FIORENTINU

U prvoj utakmici 17. kola italijanske lige, Roma je u Firenci savladala Fiorentinu sa 4-1 i tako produžila agoniju Viole koja tone sve dublje.

Romi je vodjstvo na "Artemio Frankiu" doneo Edin Džeko u 19. minutu na asistenciju Zaniola. Samo dva minuta kasnije, Kolarov je iz slobodnog udarca prelepim golom duplirao prednost Rimljana. Trgla se malo Fiorentina golom Badelja u 34. minutu, ali se rezultat nije menjao do kraja poluvremena. U 73. minutu, Pelegrini sa nekih 18 metara preciznim šutem donosi Romi 3-1. Konačan rezultat od 4-1 postavlja Zaniolo iz lepe kontre a ovog puta Džeko je bio u ulozi asistenta.

Roma je ovom pobedom ostala na poziciji 4, dok je Fiorentina sve bliža zoni ispadanja i samo su 4 boda od zone za ispadanje u seriju B. Klub Gabrijela Batistute će morati pod hitno da se probudi iz zimskog sna, ako želi i sledeće sezone da igra u društvu najboljih.